[22.07.10] Nasjonalt kompetansesenter for læring og mestring arrangerer 10-års jubileumskonferanse i Oslo 23. - 24. september 2010.
Elsa Hamre [23.06.09] Elsa Hamre blir ny regional koordinator innen fagfeltet pasient og pårørende opplæring i Helse Nord. -Det blir spennende å jobbe med utviklingsarbeid for hele regionen, sier Hamre.
[22.05.09] Den årlige samlingen for LMS-ansatte ved helseforetakene i Helse Nord møttes i år i Finnmark.
[24.06.08] Dagene 3. -5. juni 2008 viste Mo i Rana seg fra sin beste side med strålende sol og deilige temperaturer. Disse dagene var det duket for fagnettverkssamling for Lærings- og mestringssentrene i Helse Nord. Det var samlet 18 personer som alle er ansatt i LMS fra Kirkenes i Nord til Mosjøen i sør. Lærings- og Mestringssentrene i Helgelandssykehuset var vertsskap for samlinga.
[01.06.07] Evalueringen av lærings- og mestringssenterene (LMS), som Sintef har utført for Helse Nord, sto på agendaen da LMS-nettverket i Helse Nord hadde vårsamling. LMS-ene foreslår forbedringer på flere områder.
[23.02.07] Ideologien som ligger til grunn for lærings- og mestringssenter (LMS) er god. Brukere og fagpersoner er fornøyd med tilbudet LMS-ene gir. Men i årene som kommer står LMS-ene overfor store prioriteringsutfordringer.
[20.02.07] Lærings- og mestringssenteret (LMS) ved UNN (sykehuset i Tromsø) har laget en brosjyre med oversikt over gruppebaserte opplæringstilbud i 2007.
[12.05.06] Det ble nylig arrangert en regional nettverksamling for ansatte på Lærings-& Mestringssentre (LMS) i Nord-Norge . Samlingen ble arrangert i Tromsø, og det var deltakere fra alle sykehusene.
[24.11.05] Lærings- og mestringssentrene i Helse Nord har etablert et eget fagnettverk og arbeidsutvalg.