11.-13. mars: Innstrandens Idrettslag og Nordland skikrets avholder treningshelg i langrenn for mennesker med utviklingshemming.

26.mars: Fauske Helsesportsslag arrangerer Skikongen på Valnesfjord Helsesportssenter 

9.-10. april: Invitasjon til Miljøsamling i alpint og langrenn for syns- og bevegelseshemmede med tilpassing og opplæring i bruk av aktivitetshjelpemidler/utstyr. Samlingen avholdes i Skaidi ski og alpinsenter og påmeldingsfrist er satt til 25. mars.

Rekruttering Norge på langs starter 24. april. Dette er en kampanje i regi av Norges idrettsforbund. Målet er å rekruttere 500 flere funksjonshemmede til idretten i løpet av 2011. Per Christian Brunsvik og Steinar Andreassen Jensen skal håndsykle de 2500 kilometrene fra Lindesnes til Nordkapp.

I Nord-Norge kan du og din klubb være med å markere og støtte opp om prosjektet når det passerer ditt disktikt. Foreløpig er det lagt opp til arrangementer i Mosjøen, Mo I Rana, Fauske, Valnesfjord, Bodø, Stamsund, Svolvær, Lenvik, Tromsø, Kåfjord, Alta og Nordkapp. Ta kontakt med idrettsforbundet hvis dere vil lage en markering eller et arrangement som kan hjelp til å sette idrett for funksjonshemmede i forkus i ditt  lokalmiljø. Arrangementer i Nord-Norge

9. juni  Aktivitetsdag i Bodø i forbindelse med Rekruttering Norge på langs 

19. juni Aktivitetsdag i Tromsø i forbindelse med Rekruttering Norge på langs 

20. juni Seminar i Tromsø i forbindelse med Rekruttering Norge på langs  

24. juni  Aktivitetsdag i Alta i forbindelse med Rekruttering Norge på langs 

Ledsagere for Aktiv-Leir, uke 26 2011 søkes. NIF tilbyr en hel ukes kurs i praktisk ledsagning. Sammen med 12 ungdommer med ledsagerbehov blir det en hel uke med masse aktiviteter og idretter i og rundt Valnesfjord Helsesportssenter. Reise og opphold blir dekket av oss. Kontakt oss for mer info om Aktiv-leir 2011. Ledsager må være fylt 18år.

Skyting for funksjonshemmede, Norges skytterforbund har laget en flott brosjyre.

Piteå Summer Games 1.-3- juli 2011. www.piteasummergames.se  

Ny rapport om aktivitetshjelpemidler fra Valnesfjord Helsesportssenter. VHSS har avsluttet et prosjekt med et forsøk med ambulant tilpasning og opplæring i bruk av aktivitetshjelpemidler. Les rapporten her. Det er også gitt ut en erfaringsveileder fra utviklingsprosjektet, som vil bli lagt ut på prosjektets nettside. Valnesfjord helsesportssenter tilbyr Friluftskurs for voksne 27.mars-8.april 2011.

Utlysning av midler til idrett for funksjonshemmede for 2011

Bli venn med oss på Facebook

Trenger dere hjelp til å reklamere for et arrangement eller en aktivitet som er rettet mot idrett og utøvere med en funksjonsnedsettelse,  send e-post til robert.olsvik@idrettsforbundet.no